Long-Life Replacement Battery for Lenovo YOGA SLIM 7 14Q8X9-83ED0036HH
Replacement battery for Lenovo YOGA SLIM 7 14Q8X9-83ED0036HH
Product Safety Certification
4 cells 70WhBattery for Lenovo YOGA SLIM 7 14Q8X9-83ED0036HH
  • SKULEG10359
  • ConditionReplacement, Brand New
  • Voltage7.74V
  • Capacity70Wh
  • Number of Cells4 cells
  • AvailabilityIn Stock
Note : 7.4V and 7.74V are compatible, they are in common use.
Product Larger Images
Compatible Battery Part Numbers
Compatible Laptop Models
  • 3.6V / 3.7V
  • 7.2V / 7.4V
  • 10.8V / 11.1V
  • 14.4V / 14.8V
1Don't let the power drop below 10% or even run out completely.