Long-Life Replacement Battery for Lenovo LEGION PRO 5 16IRX10-83NN0037MJ
4 cells 80WhBattery for Lenovo LEGION PRO 5 16IRX10-83NN0037MJ
- SKULEG10960
- ConditionReplacement, Brand New
- Voltage15.52V
- Capacity80Wh
- Number of Cells4 cells
- Balance of Cells
- Legion Pro 5 16IRX10-83NN0037MJ
- LEGION 5 15AHP10-83M0
- LEGION 5 15AHP10-83M0001AAU
- LEGION 5 15AHP10-83M00046MH
- LEGION 5 15AKP10-83F1000CFR
- LEGION 5 15AKP10-83F1002JKR
- LEGION 5 15AKP10-83F1002KSB
- LEGION 5 15IAX10-83F0001VSB
- LEGION 5 15IAX10-83F0005USC
- LEGION 5 15IAX10-83F0007EMZ
- LEGION 5 15IRX10-83LY00AQMB
- LEGION 5 15IRX10-83LY00AQMH
- LEGION 5 15IRX10-83LY00CSMH
- LEGION 5 15IRX10-83LY00G6NT
- LEGION 5 15IRX10-83LY00LPPH
- LEGION 5 15IRX10-83LY00PMSC
- LEGION PRO 5 16AFR10-83F2000KAU
- LEGION PRO 5 16IAX10-83F3001ECC
- LEGION PRO 7 16IAX10H-83F500FKIX
- LEGION PRO 7 16IAX10H-83F500K2RA
- LEGION PRO 7 16IAX10H-83F500K3US
- 3.6V / 3.7V
- 7.2V / 7.4V
- 10.8V / 11.1V
- 14.4V / 14.8V
1Don't let the power drop below 10% or even run out completely.