Long-Life Replacement Battery for Lenovo LEGION PRO 5 16IAX10H-83LU0036IV
4 cells 80WhBattery for Lenovo LEGION PRO 5 16IAX10H-83LU0036IV
- SKULEG10960
- ConditionReplacement, Brand New
- Voltage15.52V
- Capacity80Wh
- Number of Cells4 cells
- Balance of Cells
- Legion Pro 5 16IAX10H-83LU0036IV
- LEGION 5 15AHP10-83M00021PB
- LEGION 5 15AKP10-83F1003YMX
- LEGION 5 15IAX10-83F0002SRA
- LEGION 5 15IAX10-83F0007MUS
- LEGION 5 15IRX10-83LY000WRK
- LEGION 5 15IRX10-83LY001MFR
- LEGION 5 15IRX10-83LY001SAU
- LEGION 5 15IRX10-83LY0033AX
- LEGION 5 15IRX10-83LY004CGE
- LEGION 5 15IRX10-83LY007SBM
- LEGION 5 15IRX10-83LY00AFPH
- LEGION 5 15IRX10-83LY00CAIV
- LEGION 5 15IRX10-83LY00KSIX
- LEGION 5 15IRX10-83LY00LLMJ
- LEGION 5 15IRX10-83LY00NTSC
- LEGION PRO 5 16ADR10-83LT003QFG
- LEGION PRO 5 16IRX10-83NN0030RK
- LEGION PRO 7 16IAX10H-83F5004YPS
- LEGION PRO 7 16IAX10H-83F5005SMH
- LEGION PRO 7 16IAX10H-83F50079RA
- 3.6V / 3.7V
- 7.2V / 7.4V
- 10.8V / 11.1V
- 14.4V / 14.8V
1Don't let the power drop below 10% or even run out completely.