Long-Life Replacement Battery for Lenovo LEGION PRO 5 16ADR10-83LT0037RK
4 cells 80WhBattery for Lenovo LEGION PRO 5 16ADR10-83LT0037RK
- SKULEG10960
- ConditionReplacement, Brand New
- Voltage15.52V
- Balance of Cells
- Legion Pro 5 16ADR10-83LT0037RK
- LEGION 5 15AHP10-83M00016MJ
- LEGION 5 15AHP10-83M00051PH
- LEGION 5 15AHP10-83M0005HLM
- LEGION 5 15AHP10-83M0008QMB
- LEGION 5 15IAX10-83F0001QUS
- LEGION 5 15IRX10-83LY001CGE
- LEGION 5 15IRX10-83LY005MRM
- LEGION 5 15IRX10-83LY006VSC
- LEGION 5 15IRX10-83LY00CXMH
- LEGION 5 15IRX10-83LY00DTSB
- LEGION 5 15IRX10-83LY00QKMH
- LEGION 5 15IRX10-83LY00QYMX
- LEGION PRO 5 16ADR10-83LT002NMZ
- LEGION PRO 5 16ADR10-83LT006QRM
- LEGION PRO 5 16IAX10-83F3003EPB
- LEGION PRO 5 16IAX10-83F3007RRM
- LEGION PRO 5 16IAX10H-83LU0030BM
- LEGION PRO 5 16IRX10-83NN000PSC
- LEGION PRO 5 16IRX10-83NN005SRA
- LEGION PRO 7 16IAX10H-83F5003TVN
- 3.6V / 3.7V
- 7.2V / 7.4V
- 10.8V / 11.1V
- 14.4V / 14.8V
1Don't let the power drop below 10% or even run out completely.