Long-Life Replacement Battery for Lenovo LEGION PRO 5 16ADR10-83LT0036RK
4 cells 80WhBattery for Lenovo LEGION PRO 5 16ADR10-83LT0036RK
- SKULEG10960
- ConditionReplacement, Brand New
- Voltage15.52V
- Capacity80Wh
- Number of Cells4 cells
- Balance of Cells
- Legion Pro 5 16ADR10-83LT0036RK
- LEGION 5 15AHP10-83M0006GMH
- LEGION 5 15AHP10-83M0007VGE
- LEGION 5 15AHP10-83M0008THH
- LEGION 5 15AKP10-83F1000HGE
- LEGION 5 15AKP10-83F1005CPH
- LEGION 5 15IAX10-83F0005NMB
- LEGION 5 15IRX10-83LY00CEIX
- LEGION 5 15IRX10-83LY00M0MB
- LEGION 5 15IRX10-83LY00M7HV
- LEGION 5 15IRX10-83LY00N2HH
- LEGION PRO 5 16ADR10-83LT000NCL
- LEGION PRO 5 16AFR10-83F20001FR
- LEGION PRO 5 16AFR10-83F2001PRM
- LEGION PRO 5 16AFR10-83F2003ELK
- LEGION PRO 5 16IAX10-83F3000XRK
- LEGION PRO 5 16IAX10-83F30070AU
- LEGION PRO 5 16IAX10H-83LU0003FR
- LEGION PRO 5 16IRX10-83NN000DMZ
- LEGION PRO 5 16IRX10-83NN0013PB
- LEGION PRO 5 16IRX10-83NN002KIV
- 3.6V / 3.7V
- 7.2V / 7.4V
- 10.8V / 11.1V
- 14.4V / 14.8V
1Don't let the power drop below 10% or even run out completely.