Long-Life Replacement Battery for Lenovo LEGION 5 15IRX10-83LY0072CK
4 cells 80WhBattery for Lenovo LEGION 5 15IRX10-83LY0072CK
- SKULEG10960
- ConditionReplacement, Brand New
- Voltage15.52V
- Balance of Cells
- Legion 5 15IRX10-83LY0072CK
- LEGION 5 15AHP10-83M0004AUS
- LEGION 5 15IAX10-83F0002FGM
- LEGION 5 15IRX10-83LY0009UK
- LEGION 5 15IRX10-83LY000SRK
- LEGION 5 15IRX10-83LY000TRK
- LEGION 5 15IRX10-83LY001MFR
- LEGION 5 15IRX10-83LY00DFUS
- LEGION 5 15IRX10-83LY00GFGE
- LEGION 5 15IRX10-83LY00HHTA
- LEGION 5 15IRX10-83LY00KELM
- LEGION 5 15IRX10-83LY00MBAU
- LEGION 5 15IRX10-83LY00NXMZ
- LEGION 5 15IRX10-83LY00Q1ED
- LEGION PRO 5 16ADR10-83LT001DMX
- LEGION PRO 5 16IAX10-83F3004LDP
- LEGION PRO 5 16IAX10H-83LU001ARM
- LEGION PRO 5 16IAX10H-83LU002NRM
- LEGION PRO 5 16IRX10-83NN
- LEGION PRO 5 16IRX10-83NN001ERA
- LEGION PRO 5 16IRX10-83NN0030RK
- 3.6V / 3.7V
- 7.2V / 7.4V
- 10.8V / 11.1V
- 14.4V / 14.8V
1Don't let the power drop below 10% or even run out completely.