Long-Life Replacement Battery for Lenovo LEGION 5 15IRX10-83LY0037AX
4 cells 80WhBattery for Lenovo LEGION 5 15IRX10-83LY0037AX
- SKULEG10960
- ConditionReplacement, Brand New
- Voltage15.52V
- Balance of Cells
- Legion 5 15IRX10-83LY0037AX
- LEGION 5 15AHP10-83M0003DSC
- LEGION 5 15AHP10-83M00085SC
- LEGION 5 15AKP10-83F10047UK
- LEGION 5 15AKP10-83F1005RRA
- LEGION 5 15IAX10-83F0003VFG
- LEGION 5 15IAX10-83F0006VRA
- LEGION 5 15IRX10-83LY001MFR
- LEGION 5 15IRX10-83LY005MHV
- LEGION 5 15IRX10-83LY00E3KR
- LEGION 5 15IRX10-83LY00EEMH
- LEGION 5 15IRX10-83LY00FFSC
- LEGION PRO 5 16IAX10H-83LU003CMH
- LEGION PRO 5 16IAX10H-83LU003URA
- LEGION PRO 5 16IRX10-83NN0006GE
- LEGION PRO 7 16IAX10H-83F50010US
- LEGION PRO 7 16IAX10H-83F50060SP
- LEGION PRO 7 16IAX10H-83F500AYIV
- LEGION PRO 7 16IAX10H-83F500FGSP
- LEGION PRO 7 16IAX10H-83F500HVAU
- LEGION PRO 7 16IAX10H-83F500J6SP
- 3.6V / 3.7V
- 7.2V / 7.4V
- 10.8V / 11.1V
- 14.4V / 14.8V
1Don't let the power drop below 10% or even run out completely.