Long-Life Replacement Battery for Lenovo LEGION 5 15IRX10-83LY0036AX
4 cells 80WhBattery for Lenovo LEGION 5 15IRX10-83LY0036AX
- SKULEG10960
- ConditionReplacement, Brand New
- Voltage15.52V
- Capacity80Wh
- Number of Cells4 cells
- Balance of Cells
- Legion 5 15IRX10-83LY0036AX
- LEGION 5 15AHP10-83M0000EUK
- LEGION 5 15IAX10-83F0002EGM
- LEGION 5 15IAX10-83F0002NRM
- LEGION 5 15IRX10-83LY00BQIV
- LEGION 5 15IRX10-83LY00D1PS
- LEGION 5 15IRX10-83LY00E6FR
- LEGION 5 15IRX10-83LY00L9GE
- LEGION PRO 5 16ADR10-83LT0010AX
- LEGION PRO 5 16AFR10-83F2002GAU
- LEGION PRO 5 16IAX10-83F30012RK
- LEGION PRO 5 16IAX10-83F3005KIV
- LEGION PRO 5 16IAX10-83F30067MJ
- LEGION PRO 5 16IAX10H-83LU0028HH
- LEGION PRO 5 16IAX10H-83LU002UMH
- LEGION PRO 5 16IAX10H-83LU003MIX
- LEGION PRO 5 16IRX10-83NN000AGM
- LEGION PRO 5 16IRX10-83NN001DCK
- LEGION PRO 7 16IAX10H-83F5001XAX
- LEGION PRO 7 16IAX10H-83F5009JPG
- LEGION PRO 7 16IAX10H-83F500ECHH
- 3.6V / 3.7V
- 7.2V / 7.4V
- 10.8V / 11.1V
- 14.4V / 14.8V
1Don't let the power drop below 10% or even run out completely.