Long-Life Replacement Battery for Lenovo LEGION 5 15IAX10-83F00072ED
4 cells 80WhBattery for Lenovo LEGION 5 15IAX10-83F00072ED
- SKULEG10960
- ConditionReplacement, Brand New
- Voltage15.52V
- Balance of Cells
- Legion 5 15IAX10-83F00072ED
- LEGION 5 15AHP10-83M00024PB
- LEGION 5 15AKP10-83F1000AFR
- LEGION 5 15AKP10-83F1000KMX
- LEGION 5 15IRX10-83LY001SAU
- LEGION 5 15IRX10-83LY004LVN
- LEGION 5 15IRX10-83LY005XPB
- LEGION 5 15IRX10-83LY0092MH
- LEGION 5 15IRX10-83LY00A4FE
- LEGION PRO 5 16AFR10-83F2000HMX
- LEGION PRO 5 16IAX10-83F3000NUK
- LEGION PRO 5 16IAX10-83F3001WKR
- LEGION PRO 5 16IAX10-83F30056MB
- LEGION PRO 5 16IAX10H-83LU0004UK
- LEGION PRO 7 16IAX10H-83F5000RUK
- LEGION PRO 7 16IAX10H-83F5002QKR
- LEGION PRO 7 16IAX10H-83F50097CK
- LEGION PRO 7 16IAX10H-83F500A5HH
- LEGION PRO 7 16IAX10H-83F500FUAX
- LEGION PRO 7 16IAX10H-83F500GDMX
- LEGION PRO 7 16IAX10H-83F500HJHH
- 3.6V / 3.7V
- 7.2V / 7.4V
- 10.8V / 11.1V
- 14.4V / 14.8V
1Don't let the power drop below 10% or even run out completely.