Long-Life Replacement Battery for Lenovo LEGION 5 15IAX10-83F00037PS
4 cells 80WhBattery for Lenovo LEGION 5 15IAX10-83F00037PS
- SKULEG10960
- ConditionReplacement, Brand New
- Voltage15.52V
- Capacity80Wh
- Number of Cells4 cells
- Balance of Cells
- Legion 5 15IAX10-83F00037PS
- LEGION 5 15AHP10-83M0001PHV
- LEGION 5 15AHP10-83M0007YRM
- LEGION 5 15AHP10-83M00088HV
- LEGION 5 15IAX10-83F0006UAU
- LEGION 5 15IAX10-83F0007TSP
- LEGION PRO 5 16ADR10-83LT002KHV
- LEGION PRO 5 16ADR10-83LT004JMZ
- LEGION PRO 5 16ADR10-83LT004PMB
- LEGION PRO 5 16AFR10-83F20003UK
- LEGION PRO 5 16AFR10-83F2003RMJ
- LEGION PRO 5 16IAX10-83F3002ETW
- LEGION PRO 5 16IAX10-83F3005ASP
- LEGION PRO 5 16IAX10H-83LU0005UK
- LEGION PRO 5 16IAX10H-83LU0014GM
- LEGION PRO 7 16IAX10H-83F5003HAD
- LEGION PRO 7 16IAX10H-83F50063LM
- LEGION PRO 7 16IAX10H-83F5006WCK
- LEGION PRO 7 16IAX10H-83F500A6HH
- LEGION PRO 7 16IAX10H-83F500AHPS
- LEGION PRO 7 16IAX10H-83F500GSCF
- 3.6V / 3.7V
- 7.2V / 7.4V
- 10.8V / 11.1V
- 14.4V / 14.8V
1Don't let the power drop below 10% or even run out completely.