Long-Life Replacement Battery for Lenovo LEGION 5 15AHP10-83M00037BM
4 cells 80WhBattery for Lenovo LEGION 5 15AHP10-83M00037BM
- SKULEG10960
- ConditionReplacement, Brand New
- Voltage15.52V
- Capacity80Wh
- Number of Cells4 cells
- Balance of Cells
- Legion 5 15AHP10-83M00037BM
- LEGION 5 15AHP10-83M00027PB
- LEGION 5 15AHP10-83M0005VCK
- LEGION 5 15AKP10-83F1000FAU
- LEGION 5 15AKP10-83F1002ABM
- LEGION 5 15AKP10-83F10036RK
- LEGION 5 15IAX10-83F0005MMB
- LEGION 5 15IRX10-83LY0001FR
- LEGION 5 15IRX10-83LY004YRM
- LEGION 5 15IRX10-83LY00BGIV
- LEGION 5 15IRX10-83LY00DMHH
- LEGION 5 15IRX10-83LY00K6IX
- LEGION 5 15IRX10-83LY00R2MX
- LEGION PRO 5 16ADR10-83LT0005RK
- LEGION PRO 5 16ADR10-83LT0079RA
- LEGION PRO 5 16IAX10-83F3000BUS
- LEGION PRO 5 16IAX10-83F3003MCK
- LEGION PRO 5 16IAX10-83F30066MB
- LEGION PRO 5 16IAX10-83F3006CSP
- LEGION PRO 7 16IAX10H-83F5002EKR
- LEGION PRO 7 16IAX10H-83F50039MZ
- 3.6V / 3.7V
- 7.2V / 7.4V
- 10.8V / 11.1V
- 14.4V / 14.8V
1Don't let the power drop below 10% or even run out completely.