Long-Life Replacement Battery for Lenovo LEGION 5 15AHP10-83M00036BM
4 cells 80WhBattery for Lenovo LEGION 5 15AHP10-83M00036BM
- SKULEG10960
- ConditionReplacement, Brand New
- Voltage15.52V
- Capacity80Wh
- Number of Cells4 cells
- Balance of Cells
- Legion 5 15AHP10-83M00036BM
- LEGION 5 15AHP10-83M0005ALK
- LEGION 5 15AKP10-83F1002TTW
- LEGION 5 15AKP10-83F1004ESC
- LEGION 5 15IAX10-83F0002YHV
- LEGION 5 15IAX10-83F0006NNT
- LEGION 5 15IAX10-83F0007NUS
- LEGION 5 15IRX10-83LY003QKR
- LEGION 5 15IRX10-83LY005JRM
- LEGION 5 15IRX10-83LY00D5FE
- LEGION 5 15IRX10-83LY00HHTA
- LEGION 5 15IRX10-83LY00L9GE
- LEGION PRO 5 16AFR10-83F2000XKR
- LEGION PRO 5 16AFR10-83F2002CUS
- LEGION PRO 5 16IAX10-83F3
- LEGION PRO 5 16IAX10-83F3002LGM
- LEGION PRO 5 16IAX10-83F3002VHH
- LEGION PRO 5 16IAX10H-83LU001SCK
- LEGION PRO 5 16IRX10-83NN0040SC
- LEGION PRO 7 16IAX10H-83F500E0AD
- LEGION PRO 7 16IAX10H-83F500G3RK
- 3.6V / 3.7V
- 7.2V / 7.4V
- 10.8V / 11.1V
- 14.4V / 14.8V
1Don't let the power drop below 10% or even run out completely.